środa, 12 grudnia 2012

Christmas gifts


Bycie na swoim (w sensie pracy) zmienia sposób patrzenia na wydatki. Unikam niepotrzebnego wyrzucania pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebuję, jak na przykład piąta para spodni czy buty, których nigdy nie założę. Stałam się dużą fanką oszczędzania i mądrego wydawania pieniędzy.

Dlatego, pod moją choinką znajdą się dwie książki w wersji angielskiej.

1. "The spy who loved" - Clare Mulley

Biografia Krystyny Granville-Skarbek (1908-1952), asa brytyjskiej tajnej operacji dywersyjnej SOE na terenach okupowanych przez Niemców.

Pochodząca z arystokratycznej polskiej rodziny, dwukrotnie zamężna Krystyna Skarbek przyjechała w 1939 r. do Anglii z Afryki, gdzie jej mąż poszukiwał złota. Przekonała brytyjski wywiad, by ją zatrudnił. Pod przybranym nazwiskiem Christine Granville uczestniczyła w misjach specjalnych jednostki powołanej przez Winstona Churchilla dla dywersji w krajach okupowanych przez Niemcy.

2. Iron Curtain: The Crushing of Eastern Europe 1944-56 - Anne Applebaum

Szczegółowy opis mechanizmów przejęcia i konsolidacji władzy w rękach dyktatury komunistycznej w Polsce, na Węgrzech i we wschodnich Niemczech w latach 1944 -1956 autorstwa amerykańskiej dziennikarki i autorki nagrodzonej Pulitzerem, prywatnie żony szefa poslkiego MSZ Radka Sikorskiego.

Fot: GoogleTakie oto będą Święta - z książką :)

Obie książki dostępne w American Bookstore.

/Anke

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...